تسهیل صدور گواهی مالیاتی در فرایند پرداخت تسهیلات بانکی، در دستور کار قرار گرفت!

تسهیل صدور گواهی مالیاتی در فرایند پرداخت تسهیلات بانکی، در دستور کار قرار گرفت!Reviewed by اندیش تراز دوان on Jan 3Rating:

کاغذ بازی اصطلاحی است که همیشه بین کسانی که فعالیت های اداری انجام می دهند رواج دارد. منظور از کاغذ بازی همان فرایندهای دست و پاگیر اداری است که زمان بسیاری را از عامه مردم تلف می کند. در این راستا هیئت مقررات زدایی تصمیم گرفته است، تغییراتی را در برخی از این فرایندهای اداری ایجاد نماید.

جلسه ای که برگزار شد:

وقت گیر بودن فرایند استعلام، تعداد زیاد بخشنامه ها، تفسیر پذیری مفهوم “بدهی مالیاتی قطعی شده”، عدم امکان اخذ تسهیلات با یک گواهی از موسسات اعتباری گوناگون و مراجعه متعدد ارباب رجوع به اداره های مالیات به دلیل غیر الکترونیکی بودن، در جلسه ای که هیئت مقررات زدایی برگزار کرده بود، مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه مقرر شد، سازمان امور مالیاتی ظرف یک ماه با اخذ نظرات بخش غیردولتی، بخشنامه ای واحد ارائه نماید که در آن ضمن افزایش سقف تسهیلات بانکی مورد نیاز برای استعلام، بدهی قطعی مالیاتی بطور شفاف تعریف و امکان اخذ تسهیلات از بانک‌های مختلف با اخذ یک گواهی را فراهم آورد.

هدف مصوبه

این مصوبه با هدف  بهبود محیط کسب و کار و تسهیل فرآیند صدورمجوزها تصویب شده است.

نتیجه نهایی و مهم

از جمله نکات مهم مصوبه هیئت موضوع الکترونیکی شدن فرآیند صدور گواهی و ایجاد وحدت رویه با منسوخ شدن کلیه بخشنامه های قبل می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *