۶ مهارت کلیدی برای حسابداران حرفه ای

6 مهارت کلیدی برای حسابداران حرفه ایReviewed by اندیش تراز دوان on Jan 1Rating:

برای موفقیت در هر شغلی نیاز است تا  مهارت های ضروری موردنیاز در آن شغل را فرا بگیریم. شغل حسابداری هم مانند همه شغل های دیگر  یک سری مهارت های مهم و ضروری را دارد که فرا گرفتن آنها مهم است؛ در ادامه قصد داریم با این مهارت ها آشنا شویم.

البته یادگیری این مهارت ها اگرچه رضایت شغلی شما را بالا نمیبرد، اما می تواند کمک شایانی کند تا سریع تر به اهداف خود  و در نتیجه به رضایت شغلی دست یابید.

سازماندهی

حسابداران افراد مهمی در همه سازمان ها هستند و به همین دلیل هر روزه وظایف بسیاری به عهده آنها گذاشته می شود برای این که یک حسابدار خوب باشید، نیازمند سیستمی هستید تا شما را کمک کند برای انجام هر چه بهتر وظایف!

در واقع به کمک این سیستم شما می توانید، تاریخ های مهم، وظایف مهم و هر موضوعی که نیاز است پیگیری نمایید، به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

در این خصوص به شما calendar ها، استفاده از پوشه های برنامه ریزی منظم و… موارد را توصیه میکنیم.

استفاده از این روش و سازماندهی فعالیت های تان به صورت منظم، راهی آسان است تا به همکاران و رییس تان نشان دهید که فردی قابل اطمینان هستید.

مدیریت زمان

مدیریت زمان به صورت موثر یکی از توانایی های مهم هر شخصی در سازمان می تواند باشد. فرقی ندارد شما  چه سمتی را در سازمان دراختیار دارید!

مهم این موضوع است که بتوانید در زمانی که در اختیار دارید، کارهایتان را به سرعت و با هماهنگی بالا به پیش ببرید.

پیشنهادی که در این خصوص به شما داریم، اولویت بندی کارهای تان است. با اولویت بندی فعالیت های خود می توانید توانایی خود را اثبات کنید.

تطبیق پذیری

صنعت حسابداری بسیار ی پویاست و هر زمان نیازاست تاحسابدارن خود را با پویایی این صنعت تطبیق دهند.

یکی از رموز ماندگاری و بقا سازگاری باتغییرات است. حسابداران هم باید همواره خود را با  تغییرات اساسی منطبق نمایند؛ تا رقا جایگزین آنها نشوند.

از طرفی حسابدارانی که خود را همواره با تغییرات منطبق می کنند، می توانند خدمات بهتری را هم به  مشتریان خود ارائه دهند.

ارتباطات

فرقی ندارد شما کجا کار می کنید، چه سمتی دارید  و با چه کسانی کار می کنید. آنچه مهم است نحوه ارتباط گرفتن شما با همکاران تان است.

سعی کنید همیشه با افراد هم تیمی خود یک دل  باشید و  با هم افزایی انرژی خود بهترین ها را رقم بزنید.

نکته ای که در این مورد نیاز است برآن تاکید کنیم؛ استفاده از روش تاثیر گذاری در اولین دیدار است. همیشه افراد  در اولین دیدار با یکدیگر بیشترین میزان تاثیر را از یک دیگر می پذیرند.

صداقت ودرستی

اگرچه اصول اخلاقی هیچ رشته و زمینه ای را نمی شناسد؛ اما عمل به اصول اخلاقی از جمله مهم ترین اصول کاری در شغل حسابداری است و به شدت اعتبار و سابقه شغلی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجایی که سود و یا زیان یک شرکت تحت تاثیر گزارش ها و صورت های مالی آن شرکت است، به همین دلیل وظیفه حسابداران در این زمینه مهم تر می شود.

رهبری

ویژگی های یک رهبر خوب این است که بتواند در تمامی شرایط راه درست را به طرفداران خود نشان دهد.  رهبران همچنین باید صبور، با اعتماد به نفس و توانمند باشند.

در حسابداری مهارت های رهبری به منزله داشتن تفکر استراتژیک و برنامه ریزی بلند مدت می باشد. بسیاری از حسابداران نقش مشاور را برای سازمان ها ایفا می کند و ازا ین جهت می توان ویژگی های شخصیتی آنها را  به رهبران نسبت داد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *