چرا حسابدار باشم؟ مروری بر مزیت های شغل حسابداری

چرا حسابدار باشم؟ مروری بر مزیت های شغل حسابداریReviewed by اندیش تراز دوان on Jan 4Rating:

اکثر افراد در ابتدای راه تحصیل، خواهان شغلی پر درآمد و پر مزیت هم هستند.

البته در کنار بازار کار، علاقه هم جایگاه ویژه ای دارد و باید بر روی آن سرمایه گذاری نمود.

در واقع اگر شما به شغل تان علاقه نداشته باشید، مانند این است که اصلا شغلی ندارد. حال صحبت ما با کسانی است که به شغل حسابداری علاقه مند هستد. اگر حسابداری جزء شغل هایی است که علاقه مندید در آن پیشرفت کنید، با ما همراه باشید تا  از مزیت های این شغل برای شما بگوییم.

حسابداری هم در کشور خودمان ایران و هم در کشورهای دیگر، سمتی ضروری برای همه سازمان ها و کسب و کارهاست.

به همین دلیل می توان گفت همیشه، کار برای حسابداران هست. البته میزان حقوق و سمت شما در رشته حسابداری به عوامل متعددی بستگی دارد که در مقالات بعدی بررسی خواهیم کرد.

در این مطلب ما قصد داریم، مزیت های رشته حسابداری را نسبت به رشته های دیگر بیان کنیم.

۱) کار همیشه هست!

همان طور که قبلا هم گفتیم، حسابداران در تمامی سازمان ها و  کسب و کارها مورد نیاز هستند و اصلا هم فرقی ندارد که کدام سازمان و چه کسب و کاری باشد!

اگر حسابداران به فعالیت های مالی شرکت ها رسیدگی نکنند، قطعا آنها با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد؛ زیرا تنها حسابداران هستند که می توانند، ترازها و صورت حساب های مالی را تحلیل کنندو برای مدیران استراتژی سازی کنند تا هزینه ها کاهش و سود افزایش یابد.

۲)شغلی با شرایط انعطاف پذیر

برای حسابداران محدودیتی در حوزه انتخاب نوع سازمان وجود ندارد. از شرکت های خصوصی و کوچک گرفته تا شرکت ها و وزارت خانه های بزرگ، همگی می توانند محل کار یک حسابدار باشند.   علاوه بر این حتی حسابدارن می توانند در هر مکانی که مایل هستند، به کار خود بپردازند.

البته انتخاب محل کار بستگی به نظر کارفرما هم خواهد داشت. گاهی کارفرمایان کارمند تمام وقت استخدام می کنند و گاهی هم تمایل به استخدام پاره وقت دارند. در هر صورت حسابداران از این جهت همنسبت به شغل های دیگر که اکثراتمام وقت هستند، مزیت خواهند داشت.

۳)شخصیتی مهم

حسابداران ارشد مانن مدیران حق گرفتن تصمیم های بزرگ را دارند. انها نه تنها بر فعالیت روزانه شرکت نظارت میکنند، بلکه می توانند بر نحوه کار شرکت در طول یک سال هم نظارت داشته و آن را بررسی و کنترل نمایند.

۴)متخصص در سازمان

حسابداران دارای دانش و تخصص هستند، به همین دلیل می توانند آینده سازمان را بهتر از دیگران و با جزییات بیشتر تصور کنند. آنها همچنین به دلیل داشتن دانش و تخصص جزء افراد مورد اعتماد  به شمار می آیند.

۵)شغلی جذاب

یکی از ویژگی های شغل حسابداری این است که حسابدارن هیچ گاه از انجام وظایفی که دارند، خسته و دلزده نمی شوند. زیرا آنها هم وظایف متعددی دارند و هم  در جنبه های مختلف سازمان در حال فعالیت هستند.

۶)فرصتی نایاب

افرادی که به عنوان حسابدار در سازمان ها به کار مشغول می شوند، اگر توانایی خود را اثبات می کنند می توانند مراتب را  طی کرده و در مدت زمان مشخصی که بستگی به قوانین سازمان دارد، در جایگاه های برتر سازمانی قرار بگیرند.

البته برخی از حسابداران هم به راه اندازی کسب و کار خودشان معتقد هستند تا، به ارائه خدمات حسابداری بپردازند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *